Kutlusan Logo
KUTLUSAN
Ana Sayfa > Medya > KUTLUSAN 20. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADI

KUTLUSAN 20. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADI

Tavukçuluk kafesi ve ekipmanları konusunda ülkemizde lider ve dünya çapında da ilk 3’ün içerisinde yer alan firmamızın 20. Kuruluş yıl dönümü etkinliklerini İzmir-Kemalpaşa’daki fabrika binasında ve Çeşme Sheraton Otel’de 30’u aşkın ülkeden temsilci ve yurt çapında 1000’e yakın sektör temsilcisinin katılımıyla gerçekleştirdi.

20. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde İzmir’de büyük bir coşku içerisinde sektörü bu özel güne davet ederek tesislerinde ağırlayan ve bilgilendiren KUTLUSAN ailesi; büyük övgüler alarak ülke ekonomisine katkıları ve yarattıkları iş istihdamları nedeniyle de ayrıca tebrik edildiler.

Törenlerin ilk aşaması Kutlusan’ın Kemalpaşa ilçesinde bulunan merkez fabrikasında gerçekleştirildi. Binin üzerinde katılımcının iştirak ettiği törenlere Ak Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, Kemalpaşa Belediye Başkanı  Arif Uğurlu, protokol üyeleri de katılım gösterdi.

Kutlusan’ın 20.yıl törenlerine katılan ve törende bir konuşma yapan AK Parti Merkez Karar Disiplin Kurulu Üyesi, İzmir Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Çevre Komisyonu Üyesi Kerem Ali Sürekli ise, ‘’ Türkiye ekonomisinin istikrarlı büyümesinin en temel nedenlerinin başında üretim ve ihracat gelmektedir. Kutlusan gibi üretim ve ihracat yapan firmalar sayesinde Türk ekonomisi ayaktadır. Ben Kutlusan Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükkutlu’yu tebrik ediyorum. Türkiye’nin böyle firmalara ihtiyacı var’’ diyerek KUTLUSAN’ın başarılarına övgülerde bulundu.

Kutlama töreninin sonunda Kutlusan’ın üretim kapasitesini iki katına çıkaran yeni tesislerinin açılışı da gerçekleştirilirken, törende bir konuşma yapan Kutlusan Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükkutlu, ‘’ Memleketimize böyle güzel bir markayı kazandırmış olmaktan gurur duyuyorum. Hep çalışarak çalışarak ve çalışarak bu aşamaya geldik. Bundan sonrası için de firmamız için çok çalışmak ve memlekete hizmet etmekten başka bir yol önermiyorum. Çok çalışacağız, çok üreteceğiz ve bunları memleketimizle paylaşacağız’’  dedi.

Kutlusan Genel Müdürü Hasan Büyükkutlu yaptığı konuşmada 450 kişilik kadrolarıyla büyük bir enerjiyle çalıştıklarını belirterek, ‘’Son iki yılda dünya üzerinde 5 milyon kilometre yol yapmışız. Yeni bir ürün daha satmak, yeni bir pazar daha bulmak için evimizden ve ailelerimizden fedakarlık ederek koşturuyoruz, koşturmaya da devam edeceğiz. 2000 yılında dünyada ilk üçe girme hedefi koymuştuk. Allah’a şükürler olsun bu hedefimize ulaştık ve ikinci sıraya yerleştik. Şimdi yeni bir hedef daha koyuyoruz: Hedefimiz dünya birinciliğidir. Bu hedefe ulaşmak için var gücümüzle çalışacağız. Bugünlere gelmemizde emeği ve katkısı olan başta babamız Mustafa Büyükkutlu olmak üzere tüm çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyorum’’ dedi.

Her hakkı KUTLUSAN'a aittir. © 2001-2020